Житомирська область утворена 22 вересня 1937 року та розташована в центральній частині Східно-Європейської рівнини на півночі Правобережної України. Площа області 29,9 тис. км², чисельність населення області складає 1 мільйон 345 тисяч чоловік, з яких більше половини проживає в містах. В склад області входить 23 адміністративних райони та 5 міст обласного підпорядкування.
7 жовтня 1937 року, після утворення Житомирської області, на закритому засіданні облоргбюро КП(б)У була створена Житомирська обласна Рада ТСОАВІАХІМу, яка функціонувала до липня 1941 року, тобто до дня окупації області німецько-фашистськими загарбниками. В роки Великої Вітчизняної війни вихованці ТСОАВІАХІМу Житомирщини проявили високу ратну майстерність, стійкість і відвагу. Після звільнення області від фашистських загарбників, Житомирська обласна рада ТСОАВІАХІМу почала свою діяльність з 18 січня 1944 року. Районні і міські ради ТСОАВІАХІМу були створені у всіх районах і містах області. З 18 травня 1948 року обласна рада ТСОАВІАХІМу була розділена на три самостійних обласних комітети: ДТСАРМ, ДТСАВ і ДТСФЛОТ.
Оргбюро ДТСАРМ Житомирської області здійснювало керівництво обласною організацією ДТСАРМ, а 2 січня 1949 року був створений обласний комітет ДТСАРМ. Одночасно в області функціонували обласні комітети ДТСАВ і ДТСФЛОТ. Ці організації крім спільних задач військово-патріотичного виховання і розповсюдження технічних знань серед населення вели підготовку кадрів для Військово-повітряного Флоту (ДТСАВ), для Військово-морського Флоту (ДТСФЛОТ), для сухопутних військ країни – ДТСАРМ. На ДТСАРМ також були покладені функції очищення території області від вибухонебезпечних предметів. 20 серпня 1951 року ДТСАРМ, ДТСАВ і ДТСФЛОТ були об’єднані в обласну організацію Добровільного Товариства Сприяння Армії, Авіації і Флоту (ДТСААФ), яку очолював обласний оргкомітет, а з 1953 року обласним комітетом ДТСААФ, підпорядкованим безпосередньо Республіканському комітету ДТСААФ УРСР. У всіх районах і містах області створені районні і міські комітети ДТСААФ.
Житомирська обласна організація ТСО України, як складова частина самостійної організації Товариства сприяння обороні України ( ТСО України ) була утворена 26 вересня 1991 року, саме в цей день, після прийняття 24 серпня 1991 року “Декларації про державний суверенітет” і “Акту про незалежність України”, ЦК ДТСААФ УРСР скликав VII позачерговий з`їзд оборонного Товариства, на якому було прийнято рішення про перетворення республіканської організації ДТСААФ в Товариство сприяння обороні України. Житомирська обласна організація Товариства сприяння обороні України – правонаступник Житомирської обласної організації ДТСААФ УРСР та є невід’ємною складовою частиною Товариства в цілому.
Основною метою Житомирської обласної організації ТСОУ є сприяння обороні України і підготовка членів Товариства до праці і захисту Вітчизни. Основними завданнями обласної організації ТСОУ є військово-патріотичне виховання населення, підготовка призовників з військово-технічних спеціальностей, підготовка для народного господарства кадрів масових технічних професій, розвиток військово-прикладних та технічних видів спорту.
До складу Житомирської обласної організації входить Бердичівська організація, Житомирська міська організаціїя, Новоград-Волинська райміська організація та 11 районних організацій.
В Житомирській обласній організації оборонного Товариства госпрозрахункову діяльність здійснюють:
- 1 вищий навчальний заклад – Коростенський технічний коледж;
- 4 автошколи (в Бердичеві, Житомирі, Радомишлі та Новограді-Волинському);
- 11 спортивно-технічних клубів (Андрушівський, Баранівський, Бердичівський, Житомирський, Ємільчинський, Коростишівський, Любарський, Малинський, Овруцький, Олевський, Чуднівський). В смт Хорошів працює філія Житомирської АШ, в смт. Пулини - філія Новоград-Волинської АШ, а в смт. Попільня - філія Андрушівського СТК ТСОУ.
05 березня 2020 року головою Житомирської обласної організації ТСО України обрано ДЯЧУКА Олександра Васильовича.