Новини

Місячник оборонно-масової роботи, присвячений 22-й річниці з Дня утворення Збройних Сил України відкрив голова Любарської районної організації ТСО України Слободенюк Володимир Іванович, який надав право підняти Державний прапор України переможцям попередніх змагань з воєнізованої естафети - команді первинної організації Любарської ЗОШ I-III ступенів №2.
Слово для виступу мали: голова Любарської РО ТСОУ Слободенюк В.І., головний спеціаліст Любарської РДА Марцун А.М., начальник організаційного відділу районної ради Сорока А.Г., головний спеціаліст відділу освіти РДА Будім С.С., директор ДЮСШ Сидорчук В.М.
Далі були розпочаті змагання з воєнізованої естафети, в яких взяли участь 12 команд первинних організацій ТСОУ ЗОШ I-III ступенів Любарського району.
1 місце виборола команда ПО ТСОУ Березівської ЗОШ;
2 місце - команда ПО ТСОУ Велико- Деревичівської ЗОШ;
3 місце - команда ПО ТСОУ Любарської ЗОШ №2.
Команди-переможці нагороджені грамотами та подарунками від Любарської РО ТСОУ та грамотами відділу освіти Любарської районної державної адміністрації.

Андрушівська районна організація ТСОУ провела відуриття місячника 8 листопада 2013 року на базі Андрушівської ЗОШ І-ІІІ ст., В урочистостях взяли участь всі первинні організації Андрушівської РО ТСОУ та представники влади. Перед присутніми виступили начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА - Пінчукова Н.О., голова Андрушівської районної організації ТСОУ - Кулик О. А., заступник начальника відділу освіти РДА - Бобер В.А.
Зокрема, Бобер В.А. у своєму виступі наголосив, що головним завданням місячника є усвідомлення молоддю необхідності оволодіння військовими знаннями та формування готовності захищати Батьківщину. Кулик О.А. розповіла про заходи, які будуть проводитись в ході місячника та закликала всі первинні організації ТСОУ взяти активну участь у них.
По завершенню урочистостей у міському парку відбулися змагання з воєнізованого кросу. За підсумками яких найкращою стала команда п/о Новоівницької ЗОШ І-ІІІст. Переможці були нагороджені перехідним кубком , а також грамотами та грошовими преміями від Андрушівської РО ТСОУ.

Ємільчинська районна організація ТСО України на базі Сербівської ЗОШ провела урочисте відкриття місячника оборонно – масової роботи, присвяченого 22-й річниці Збройних Сил України.
У відкритті місячника приймали участь голова районної ради ветеранів Яценко В.Й., голова ради ветеранів Сербівської сільської ради Прищепа М.К., представники освіти, відділу сім’ї, молоді та спорту.
Після завершення офіційної частини було дано короткий концерт патріотичної пісні, вчителями та учнями школи та було відвідано місцевий краєзнавчий музей.
Відкриття, проведення та закриття святкового заходу супроводжувалося грою духового оркестру.

Урочисте відкриття місячника оборонно-масової роботи, присвяченого 22-й річниці з Дня утворення Збройних Сил України відбулося 06 листопада 2013 року окремому аеромобільно-десантному батальйоні 95 окремої аеромобільної бригади.
Були запрошені та присутні:
- голови первинних організацій (викладачі Захисту Вітчизни);
- методист навчально - методичного центру міського управління освіти Резнік Рафаіл Якович;
- представники Житомирської суспільної обласної організації "Ніхто крім нас" організації та її голова Мірошниченко Євгеній Сергійович;
- начальник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Серно Олена Миколаївна ;
- представники об'єднаного Житомирського військового комісаріату;
- голова міської ради ветеранів Трещов Анатолій Тимофійович;
- учні загальноосвітніх шкіл;
- працівники Житомирської автошколи ТСОУ.
Місячник відкрив голова Житомирської міської організації ТСО України Гайструк Юрій Миколайович, який довів присутнім заходи, які будуть проводитися під час місячника, розповів про діяльність оборонного Товариства на сьогоднішній день та плани на майбутнє.
До присутніх звернувся Мірошниченко Євгеній Миколайович, який розповів про службу в Збройних Силах України, про миротворчі дії наших військовослужбовців в інших державах.
Члени Житомирської міської організації ТСО України ознайомилися зі зразками повітряно-десантної техніки, озброєння та стрілецької зброї воїнів-десантників.

07 листопада 2013 року о 10.00 на території Баранівської РО ТСО України відбулося урочисте відкриття місячника оборонно-масової роботи, присвяченого 22-й річниці з Дня утворення Збройних Сил України.
На відкритті були присутні : Туровський Іван Йосипович - заступник голови Баранівської районної державної адміністрації, Лавренчук Павло Андрійович - голова Баранівської районної ради ветеранів , Конопатський Сергій Віталійович - військовий комісар Баранівсько-Романівського ОРВК, Цимбалюк Іван Іванович - голова Баранівської районної спілки воїнів-інтернаціоналістів та 18 первинних організацій Товариства району з загальноосвітніх шкіл І-ІІІ та І-ІІ ступенів.
Первинні організації Баранівської РО ТСОУ прийняли участь у районних змаганнях зі стрільби з пневматичної гвинтівки.
Переможцями серед команд ПО ЗОШ І-ІІ ступенів в командному заліку стали:
І місце - команда Острожецької ЗОШ, представник команди голова ПО -Вітюк Сергій Іванович
ІІ місце - команда Глибочанської ЗОШ, представник команди голова ПО -Колюшенко Діна Іванівна
ІІІ місце - команда Баранівської ЗОШ І-ІІ ст, представник команди голова ПО -Присяжнюк Сергій Васильович
Переможці серед команд ПО ЗОШ І-ІІІ ступенів в командному заліку:
І місце - команда Першотравенської ЗОШ, представник команди - Башинський Вадим Адамович
ІІ місце - команда Довбишської ЗОШ, представник команди голова ПО -Ожго Віктор Генріхович
ІІІ місце - команда Баранівськоїго професійного ліцею, представник команди Зінчук Василь Анатолійович
Переможці в особистому заліку серед членів Товариства ПО ЗОШ І-ІІ ступенів :
І місце - Стельмах Микола з ПО Баранівської ЗОШ І-ІІ ст
ІІ місце - Бондарчук Олег з ПО Острожецької ЗОШ,
ІІІ місце - Шевчук Руслана з ПО Глибочанської ЗОШ
Переможці в особистому заліку серед членів Товариства ПО ЗОШ І-ІІІ ступенів :
І місце - Баранов Андрій з ПО Першотравенська ЗОШ,
ІІ місце - Скоростінський Максим з ПО Довбишської ЗОШ,
ІІІ місце - Бутвінський Валентин з ПО Першотравенської ЗОШ
Переможці були нагороджені грамотами , дипломами та грошовими преміями від Баранівської РО ТСОУ
Новоград-Волинською райміською організацією ТСО України відкрито місячник оборонно-масової роботи, присвяченого 22-й річниці з Дня утворення Збройних Сил України.
Урочисте відкриття відбулось на базі 30-ї окремої механізованої бригади. Учні міських та районних шкіл мали змогу ознайомитись з умовами проходження військової служби, оглянути техніку, озброєння та стрілецьку зброю.
На відкритті мітингу виступили: - голова Новоград-Волинської РМО ТСОУ Вращук Валентин Володимирович; заступник міського голови Костюк Валентин Андрійович; начальник відділу у справах сім'ї, молоді та спорту Дейнека Віктор Іванович; заступник начальника управління освіти Ващук Тетяна Володимирівна; голова ветеранської ради міста Парфьонов Василь Олександрович; заступник командира 30 омбр підполковник Стасієв Василь Іванович; ТВО командира 30 омбр полковник Синявський Д.К.
28 жовтня український народ відзначає 69-у річницю визволення України від німецько-фашистських загарбників. За визволення нашого народу віддали свої життя сотні тисяч бійців і командирів Радянської Армії, партизанів і підпільників. Серед визволителів було багато вихованців оборонного Товариства, які в перші дні війни влилися в ряди діючої армії. Вони пройшли з кровопролитними боями тисячі кілометрів, пізнавши гіркоту відступу і поразок. Не всім, але багатьом з них пощастило вижити і ступити на Українську землю, вигнавши з неї останнього окупанта. День визволення України – це свято кожного громадянина України, незважаючи ні на його національність, ні на віросповідання, ні на політичні погляди. Те, що зробила Радянська Армія 69 років тому, на віки вічні залишиться в нашій історії, викликатиме почуття гордості та вдячності за наших батьків і дідів, які склали свої молоді голови за наше сьогодення. Щиро вітаю ветеранів Великої Вітчизняної війни, активістів і штатних працівників Товариства зі святом! Бажаю усім вам міцного здоров’я, довголіття, успіхів у роботі на благо нашої рідної України!
З повагою Голова Житомирської ОО ТСО України М.О.НІКОЛУСЬ

На базі Бердичівської автомобільної школи ТСОУ відбулись змагання на особисто-командну першість області з фігурного водіння легкового автомобіля, присвячені Дню автомобіліста і дорожника.
У командному заліку змагались 15 команд, у особистому - 30 учасників.
Серед команд преремогу здобули:
1 місце - Бердичівська АШ ТСОУ (Савчук Анатолій Григорович, Грабчак Олексій Володимирович);
2 місце - Олевський СТК ТСОУ (Дорошенко Віктор Гордійович, Куліш Олександр Михайлович);
3 місце - Любарський СТК ТСОУ (Слободенюк Володимир Іванович, Пивовар Іван Вікторович).
В особистому заліку призові місця розподілились:
1 місце - Савчук Анатолій Григорович ( Бердичівська АШ ТСОУ);
2 місце - Черніков Сергій Віталійович (Баранівський СТК ТСОУ);
3 місце - Шкута Віталій Васильович (Коростишівський СТК ТСОУ).
Змагання пройшли на високому організаційному рівні. Учасникам змагань була надана можливість оглянути навчальну техніку Бердичівської АШ ТСОУ.

На базі Баранівського районного спортивно-технічного клубу ТСО України відбулось розширене засідання Бюро Житомирського ОК ТСОУ.
На засіданні розглянуті наступні питання:
1. Про підсумки фінансово-господарської діяльності організацій ТСОУ області за 9 місяців 2013 року.
2. Про затвердження плану основних заходів Житомирської обласної організації ТСОУ в ході місячника оборонно-масової роботи, присвяченого 22-й річниці з Дня утворення Збройних Сил України.
3. Про затвердження плану основних заходів Житомирської обласної організації ТСО України на 2014 рік.
4. Про результати комплексної перевірки Новоград-Волинської АШ ТСОУ.
Після засідання Бюро проведена службова нарада з директорами та головними бухгалтерами навчальних закладів ТСОУ області та оглянута навчально-матеріальна база Баранівського РСТК ТСОУ.

14 жовтня 2013 року, у День свята Покрови Пресвятої Богородиці, було відкрито пам’ятник воїнам – інтернаціоналістам Андрушівщини. Похмурий осінній день не став на заваді такій події і зібрав андрушівчан та гостей великою і небайдужою сім’єю, щоб подякувати землякам, які залишились вірні військовій присязі і обов’язку перед Батьківщиною.
На відкритті пам’ятника були представники ветеранських організацій, воїни-афганці, молодь. Всі вони прийшли, аби вклонитися світлій пам’яті героїв. В урочистостях прийняла участь і Андрушівська районна організація ТСО України.
Хвилюючись разом із усіма, голова спілки ветеранів Афганістану Шикір Василь Якович висловив щиру вдячність воїнам-інтернаціоналістам, чию молодість суворо обпалила служба у «гарячих точках» і низько схилив голову в пам’ять про загиблих: «Воїни – інтернаціоналісти - люди високого польоту. Вони виконали свій інтернаціональний обов’язок з честю і є прикладом для нашої молоді.»
Почесне право відкрити пам’ятник було надано голові райдержадміністрації – Мазуру Б.В., голові районної ради – Мельнику О.В. та воїну – інтернаціоналісту, голові первинної організації ТСОУ Городківської ЗОШ І-ІІІ ст.– Ткачуку С.Є.
Хвилюючі слова звучали біля пам’ятника , змушуючи тамувати непрохані сльози, а особливо, коли линули спогади воїнів- афганців.
На завершення урочистостей відбулось освячення пам’ятника, яке здійснив отець Святослав.
Інструктор з ОМР
Андрушівського СТК ТСОУ Марина Погоріла

Житомирська обласна організація Товариства сприяння обороні України щиро вітає штатних працівників та ветеранів Новоград-Волинської автомобільної школи ДТСААФ-ТСОУ з 54-ю річницею з Дня створення.
З 13 жовтня 1959 року наказом Голови ЦК ДТСААФ СРСР №7 від 15.07.1959 р. на базі Житомирського автомотоклубу в м. Новоград-Волинський був створений автоклуб, який 01.01.1975 р. наказом голови ЦК ДТСААФ СРСР № 678 від 15.11.1974 р.був перейменований в автомобільну школу ДТСААФ.
26 вересня 1991 року згідно рішення VII позачергового з’їзду ДТСААФ УРСР, автомобільну школу ДТСААФ перейменовано в Новоград-Волинську автомобільну школу Товариства сприяння обороні України.
Протягом 54 років в автошколі працювало багато досвідчених працівників – ветеранів ДТСААФ - ТСОУ, які внесли великий вклад у розбудову навчально-матеріальної бази, підготовку кваліфікованих фахівців для Збройних Сил та народного господарства.
Нехай Ваша повсякденна невтомна праця ознаменується плідними результатами, натхнення та успіх допомагають Вам долати життєві труднощі, кожен новий день приносить радість та щастя, світло та добро, щоб завжди Ви відчували надійну підтримку рідних та друзів, а серце зігрівало тепло людської вдячності за всі добрі, надзвичайно потрібні людям та Батьківщині справи, зроблені Вами.

Енергетикою бадьорості, бажанням перемог і нових звершень були наповнені цьогорічні обласні змагання з воєнізованого кросу на приз пам’яті Героя Радянського Союзу генерал-полковника П.Ф.Жмаченка, які пройшли 12 жовтня вже ввісімнадцяте.
Цього року вони присвячені 76-й річниці з Дня утворення Житомирської обласної організації ТСОАВІАХІМ – ДТСААФ – ТСОУ, що додало особливого завзяття і наполегливості учасникам.
15 команд первинних організацій ТСОУ загальноосвітніх шкіл, ПТУ, ліцеїв, технікумів та коледжів області, а також автошкіл та спортивно-технічних клубів представили своїх кращих спортсменів.
Пилип Феодосійович Жмаченко, наш земляк, був видатною особистістю. Все своє життя він присвятив захисту Вітчизни, вихованню молодого покоління. Ще в молоді роки П.Ф.Жмаченко проявив себе як відважний командир одного з підрозділів Щорсівських частин. У роки Великої Вітчизняної війни він командував прославленою 40-ю та 47-ю арміями. Безпосередньо брав участь у 116-ти битвах. Удостоєний найвищого звання Героя Радянського Союзу та орденів Суворова, Кутузова, Богдана Хмельницького, а також шістьма орденами закордонних держав. Його мужність і відвага – це приклад для молодого покоління на віки. А вибороти приз імені П.Ф.Жмаченка – особлива честь.
Гарна сонячна днина, золото осені підкреслювали урочистість зустрічі. Традиційне урочисте підняття прапора під звуки державного гімну України, теплі напутні слова.
Тепло привітав учасників і директор Горщиківської ЗОШ І –ІІІ ступенів Коростенського району М.П. Гонцовський, на базі котрої вже не вперше проводяться ці змагання.
І ось після жеребкування та інструктажу спортсменів – перші старти. Вони відразу показали, що боротьба буде нелегкою. Досвід учасників у таких змаганнях поставили на терези швидкість і завзяття з одного боку та впевненість і стабільність - з іншого.
Жваве вболівання, обговорення тактики проходження дистанції захоплювало всіх учасників дійства. Можна сміливо стверджувати, що змагання пройшли на єдиному нерві – прагненні бути кращим.
У командному заліку місця місця розподілились:
1 місце - команда Чуднівської РО ТСОУ (Лисак Володимир, Псюк Віктор);
2 місце - команда первинної організації Горщиківської ЗОШ (Данильчук Олександр, Саган Сергій);
3 місце - команда первинної організації Коростенського ТК ТСОУ (Левченко Денис, Сергієнко Сергій).
В особистому заліку призерами стали:
1 місце - Лисак Володимир (Чуднівська РО ТСОУ);
2 місце - Левченко Денис ( Коростенський ТК ТСОУ);
3 місце - Данильчук Олександр (Горщиківська ЗОШ).
Дипломи, грамоти та грошові премії від обласної організації ТСОУ стали гарними доповненням до ейфорії перемоги.
Не залишились в накладі й інші учасники змагань – співпереживання, обмін враженнями, досвідом, командний дух згуртували юнаків, вселили в серця бажання перемог.
На згадку про це своєрідне свято від його організаторів всі отримали і буклети про звитяжний життєвий шлях Героя Радянського Союзу генерал-полковника П.Ф.Жмаченка.

Житомирська обласна організація Товариства сприяння обороні України щиро вітає штатних працівників та ветеранів Бердичівської автомобільної школи ДТСААФ-ТСОУ з 46 - річчям з Дня створення.
З 1 жовтня 1967 року наказом Голови Житомирського ОК ДТСААФ №171 від 02.09.1967 р. (згідно з наказом Голови ЦК ДТСААФ №437 від 25.07.1967 р. і Голови Республіканського комітету ДТСААФ УРСР №276 від 31.07.1967 р. в м. Бердичів був створений автомотоклуб, який 01.01.1975 р. наказом голови ЦК ДТСААФ СРСР № 678 від 15.11.1974 р.був перейменований в автомобільну школу ДТСААФ.
26 вересня 1991 року згідно рішення VII позачергового з’їзду ДТСААФ УРСР, автомобільну школу ДТСААФ перейменовано в Бердичівську автомобільну школу Товариства сприяння обороні України.
Протягом 46 років в автошколі працювало багато досвідчених працівників – ветеранів ДТСААФ - ТСОУ, які внесли великий вклад у розбудову навчально-матеріальної бази, підготовку кваліфікованих фахівців для Збройних Сил та народного господарства.
Нехай Ваша повсякденна невтомна праця ознаменується плідними результатами, натхнення та успіх допомагають Вам долати життєві труднощі, кожен новий день приносить радість та щастя, світло та добро, щоб завжди Ви відчували надійну підтримку рідних та друзів, а серце зігрівало тепло людської вдячності за всі добрі, надзвичайно потрібні людям та Батьківщині справи, зроблені Вами.

Вітаю ветеранів ТСОАВІАХІМ-ДТСААФ-ТСОУ, членів ТСОУ, чия доля пов'язана з танковими військами з Днем танкістів!
Сьогодні бойові традиції фронтовиків, які вписали немало славних сторінок в історію Великої Вітчизняної війни, продовжують воїни-танкісти армії незалежної України.
Нехай і надалі високий професіоналізм українських воїнів-танкістів буде запорукою зміцнення національної безпеки України.
Висловлюю вдячність ветеранам танкових військ за вагомий внесок у військово-патріотичне виховання молодого покоління захисників Вітчизни.
Бажаю усім вам щастя, здоров’я, родинного благополуччя та успіхів у благородній справі служіння українському народові!
Голова Житомирської ОО ТСОУ М.НІКОЛУСЬ

На базі Радомишльської автомобільної школи ТСО України відбулось засідання бюро обласного комітету ТСОУ.
На засіданні бюро ОК розглянуті питання:
1. Про підсумки фінансово-господарської діяльності організацій ТСОУ області за I півріччя 2013 року.
2. Про підготовку і проведення загальних зборів або конференцій в первинних організаціях ТСОУ Житомирської області.
3. Про результати комплексної перевірки Малинської РО та Малинського СТК ТСОУ. Звіт голови Малинської РО та директора Малинського СТК ТСОУ про роботу у 2012-2013 роках.
Після засідання бюро ОК ТСОУ проведена службова нарада з директорами та головними бухгалтерами навчальних організацій ТСОУ області.

12.07.2013 року напередодні 70-ї річниці Копищанської трагедії було організовано автопробіг в с. Копище Олевського району з метою вшанування пам’яті невинно розстріляних та живцем спалених жителів села.
В автопробігу прийняли участь Баранівська, Житомирська, Ємільчинська, Любарська, Овруцька, Олевська РО, Бердичівська, Новоград-Волинська РМО та Житомирська МО, Коростенський технічний коледж ТСОУ. В зазначених заходах крім працівників організацій ТСОУ області прийняли участь ветерани ВВВ, учнівська та студентська молодь, представники Всеукраїнської громадської організації «За майбутнє», представники органів влади, ЗМІ, військовослужбовці прикордонної застави у с. Копище, мешканці с. Копище.
В ході автопробігу були проведені покладання квітів до пам’ятника загиблим воїнам-афганцям та обеліску воїнам, які віддали своє життя під час Великої Вітчизняної війни у м. Олевськ.
Від околиці села Копище до пам’ятника Копищанської трагедії по алеї «Слави» була проведена піша хода.
В с. Копище був проведений мітинг - реквієм по вшануванню пам’яті 2887 мирних жителів, в тому числі 1347 дітей віком до 12 років, які були розстріляні та спалені живцем у ході каральної операції гітлерівців.
Відкрив мітинг – реквієм сільський голова Михалець Михайло Васильович.
В ході мітингу виступили:
- Арешонков Володимир Юрійович – перший заступник голови Житомирської обласної ради;
- Долгіх Ярослав Вікторович – заступник голови Житомирської ОДА;
- Дяченко Андрій Васильович – голова Олевської РДА;
- Харченко Микола Андрійович – Олевської районної ради;
- Вавренюк Валерій Павлович – командир Житомирського прикордонного загону;
- Харечко Михайло Миколайович – координатор Всеукраїнської громадської організації «За майбутнє»;
- Ніколусь Михайло Олександрович – голова Житомирської обласної організації ТСОУ;
- Іваненко Анатолій Макарович – заступник голови районної ради ветеранів війни та праці;
- Бовкун Федір Герасимович – очевидець Копищанської трагедії.
Виступаючі відмічали, що у північних районах Житомирщини, завдяки великим лісовим масивам і майже непрохідним болотам, складалися сприятливі можливості для розгортання партизанського руху в роки Великої Вітчизняної війни. До того ж була можливість скритого маневру з виходом на північ та захід у ліси Білорусії. Особливо це стосувалося Овруцького, Коростенського, Ємільчинського та Олевського районів.
Саме з Полісся набирав сили й розмаху рух народних месників. Тут дислокувалися спеціальні диверсійні групи, які готували бази для розгортання масової партизанської боротьби. Від невеличких оперативних груп до партизанських загонів і згодом до великих месницьких формувань, - саме такий шлях пройдено за порівняно короткий час. До цього важливого у стратегічному плані куточка Полісся - північних районів Житомирщини - було звернено особливу увагу: поблизу нього пролягали важливі залізничні магістралі, якими користувався ворог. Відтак радянським командуванням тоді було поставлене завдання - лісовий край має стати партизанською твердинею.
Лише два партизанських з’єднання - О. Сабурова та С. Малікова, що діяли головним чином саме на Житомирському Поліссі, знищили тоді майже 53 тисячі фашистських солдатів та офіцерів, «висадили в повітря» 63 залізничних мости і 750 ворожих ешелонів. Маневруючи по лісах, партизани були практично невидимі і невразливі, били фашистів із несподіваних засад, переслідували їх по всій території. Кажуть, Поліссям тоді зацікавився особисто Гітлер, який зажадав негайного знищення партизанів.
У червні 1943 р., напередодні Курської битви, проти месників, які діяли на Житомирщині, було споряджено майже сорок тисяч військ і поліції. Проте і цю експедицію було зірвано. Зі столиці третього рейху надійшла вказівка відправити на боротьбу з народними месниками, які діяли на українському й білоруському Поліссі, добірні частини есесівців, спеціально навчених чинити звірства проти населення окупованої території. Наказ Гітлера полягав у тому, що області північної України мають бути очищеними від усякого населення.
Карателі все ж ризикнули - і пішли в наступ на ліси. Ті угрупування, що базувалися в Олевську, вирушили на Копище та навколишні села. Партизанське командування, зважаючи на явну перевагу противника, поставило перед своїми бійцями вимогу: не встрявати у відкриті сутички, а нищити ворога і його техніку із засідок, мінувати усі можливі для пересування шляхи.
Маневруючи, партизани вели важкі, але успішні бої, і це викликало лють у фашистів. Партизанське Копище стало одним із об’єктів помсти.
На Житомирщині сіл, спалених, чи частково спалених за опір німецько-фашистським окупантам, - сто шістдесят три. Копище - одна з найбільших ран не тільки Поліського краю, але й всієї України.
До війни в селі проживало біля 4 тисяч жителів, нараховувалося понад 550 дворів. І хоч небагато жили, але дружно: віддаленість від великих міст спонукала до спільних зусиль, аби відвоювати у лісу клаптик землі, виростити на цій бідній піщаній землі хоч якийсь урожай, прогодувати дітей. 28 - 29 травня у місцевості між Картеничами та Копищем була проведена нарада командно-політичного складу найбільших партизанських з’єднань з метою активізації боротьби в тилу ворога. Фашисти, дізнавшись про це, спланували проведення каральної операції.
Тихої передранкової пори 13 липня 1943 року о 3 годині 15 хвилин почалася трагедія села Копище. Німці зганяли людей у хати, сараї та клуні, забивали двері дошками, обливали бензином і підпалювали. Фашистські нелюди жбурляли у вогонь діток, матері кидалися за ними вслід, старі немічні люди молили змилуватися, не позбавляти життя. Та пощади чекати було даремно. Того дня загинуло 2887 мирних селян, з них – 1347 дітей до 12 років.
У цім краї до партизанських лав йшли цілими родинами - з дружинами, дітьми. Це засвідчував в одній із книг О. Сабуров: «Копище нам було відоме відразу ж, коли ми прийшли у ці краї. З цього села в наші партизанські загони влилося найбільше людей - кілька сотень чоловік». Копищанські жінки пекли хліб для народних месників, передавали цілющі трави, ліки, одяг. Діти були за зв’язкових, розвідників. Ось чому фашистські карателі казилися, як тільки чули назву села.
Після традиційного проведення мітингу історикопатріотичним клубом "Червона зірка" м. Житомир було показано історичну реконструкцію подій 1943 року, організовано відвідування місцевого музею, огляд зброї та спорядження бійців прикордонної застави, проводився показ затримання прикордонним нарядом з собакою порушника державного кордону.

Сьогодні, 29 червня 2013 року відбувся черговий, дев'ятий випуск студентів у Коростенському технічному коледжі Товариства сприяння обороні України. Дипломи спеціаліста отримали 77 випускників коледжу:
- 33 чол. (в тому числі - 17 після заочної форми навчання) за спеціальністю "Бухгалтерський облік" ;
- 13 чол. за спеціальністю "Обслуговування комп'ютерних систем і мереж";
- 31 чол. ( в тому числі - 10 після заочної форми навчання) за спеціальністю " Обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів".
З цією значною подією привітали випускників та побажали їм міцного здоров'я та успіхів у дорослому житті заступник Голови Житомирської обласної організації ТСОУ Дячук О.В. та заступник міського голови м. Коростеня Дзига О.О.
Згідно наказу Голови Житомирської обласної організації ТСО України Ніколуся М.О. нагороджені грамотами обласної організації ТСОУ:
1. За значний внесок у підготовку спеціалістів:
- Андрійчук Роман Леонідович - викладач спеціальних дисциплін;
- Вакульчук Ірина Миколаївна - викладач обліково-фінансових дисциплін.
2. За відмінні показники у навчанні (диплом з відзнакою):
- Литвинчук Павло Миколайович - група М-34;
- Макарчук Катерина Валеріївна - група Б-40;
- Меланіч Анастасія Вікторівна - група Б-40.
3. За активну участь у спортивному житті коледжу:
- Пархомчук Тетяна Олексіївна - група Б-40.
За вміле керівництво коледжем, працелюбність, ініціативність, значний внесок у підготовку спеціалістів грамотою обласної організації ТСОУ нагороджена тимчасово виконуюча обов'язки директора Коростенського ТК ТСОУ Гриневич Ганна Сулейманівна.
З 1 липня 2013 розпочнеться робота приймальної комісії Коростенського технічного коледжу ТСОУ по набору студентів.
Житомирська обласна організація Товариства сприяння обороні України щиро вітає штатних працівників та ветеранів Радомишльської автомобільної школи ДТСААФ-ТСОУ з 45 - річчям з Дня створення.
1 липня 1968 року, згідно наказу Голови Республіканського комітету ДТСААФ УРСР №479 від 25 грудня 1967 року в м. Радомишль, був створений автомотоклуб, який 15 листопада 1974 року наказом голови ЦК ДТСААФ СРСР № 678 був перейменований в автомобільну школу ДТСААФ.
26 вересня 1991 року згідно рішення VII позачергового з’їзду ДТСААФ УРСР, автомобільну школу ДТСААФ перейменовано в Радомишльську автомобільну школу Товариства сприяння обороні України.
Протягом 45 років в автошколі працювало багато досвідчених працівників – ветеранів ДТСААФ- ТСОУ, які внесли великий вклад у розбудову навчально-матеріальної бази, підготовку кваліфікованих фахівців для Збройних Сил та народного господарства.
Нехай Ваша повсякденна невтомна праця ознаменується плідними результатами, натхнення та успіх допомагають Вам долати життєві труднощі, кожен новий день приносить радість та щастя, світло та добро, щоб завжди Ви відчували надійну підтримку рідних та друзів, а серце зігрівало тепло людської вдячності за всі добрі, надзвичайно потрібні людям та Батьківщині справи, зроблені Вами.
26.06.2013 р. відбулось чергове засідання атестаціної комісії Житомирського обласного комітету Товариства сприяння обороні України.
Атестаційна комісія розглянула питання відповідності займаній посаді директорів навчальних закладів ТСОУ області:
- Дмитренко Віталія Миколайовича, - директора Ємільчинського СТК ТСОУ;
- Слободенюка Володимира Івановича, - директора Любарського РСТК ТСОУ;
- Поплавського Юрія Івановича, - директора Баранівського РСТК ТСОУ.
Рішення атестаційної комісії:
- Дмитренко В.М., - займаній посаді відповідає;
- Слободенюк В.І., - займаній посаді відповідає;
- Поплавський Ю.І., - займаній посаді відповідає.

Від себе особисто, штатних працівників організацій, апарату обласного комітету ТСО України щиросердечно вітаю головного бухгалтера Баранівського районного спортивно-технічного клубу ТСОУ Самчук Зою Леонідівну з народженням донечки!
Бажаю доброго здоров'я на довгі роки батькам та новонародженій!
Нехай маля росте в оточенні нескінченної любові та уваги, перейме ваші кращі навички, розуміння життя і знання!
Голова Житомирської обласної організації ТСО України М.О.Ніколусь
|